PAMÁTKY DĚKUJÍ – HLASUJTE PRO OLTÁŘ SV. KATEŘINY NAVRŽENÝ NA CENU NPÚ

Dlouhých sedm let byl restaurován oltář svaté Kateřiny z chrudimského kostela sv. Kateřiny Alexandrijské.

Oltář, pocházející ze začátku 16. století, je výjimečnou pozdně středověkou prací z dílny Vratislavského mistra z let 1486–1487. Původně byl hlavním oltářem chrudimského kostela sv. Kateřiny. Tento oltář patří k nejcennějším kulturním památkám nejen Chrudimska, ale lze jej zařadit k nejvýznamnějším artefaktům reformačního období. Oltář je nyní umístěn v expozici gotických deskových oltářů na hradě Rychmburk.

Restaurátorka ak. mal. Eva Skarolková je nominována na cenu Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro za maximálně zodpovědný přístup k restaurování. Náročným restaurátorským zásahem došlo k záchraně hmotné podstaty díla a obnovení jeho uměleckohistorických hodnot.

Kromě udělení cen odbornou porotou rozhoduje i široká veřejnost o jedné z cen – PAMÁTKY DĚKUJÍ – prostřednictvím hlasování na webu NPÚ. Budeme rádi, když v rámci svých možností a komunikačních kanálů rozšíříte informaci o hlasování a sami „kliknete“ a podpoříte tak naši nominaci. Hlasování probíhá do 30. září.